Suracup 2008 yılında Subutay Mert, Vedat Mert ve Cihat Mert Ortaklığında, Türkiye’de kaliteli kağıt tabak, bardak ve ambalaj üretimini hedefleyerek kurulmuştur.

Türkiye pazarında kabul görmüş büyük firmalara hizmet veren Suracup 11 yılı aşan tecrübesiyle küçük, orta ve büyük işletmelerin baskılı kağıt ürün ihtiyacına cevap vermektedir.

2019 Yılı itibariyle uluslar arası pazardaki ihtiyacı gören Suracup yaptığı ar-ge ve teknoloji yatırımlarıyla 2020’yi hedef alarak yoluna devam etmektedir.

Dünden / Bugüne

Suracup | Mert Kırtasiye

1992

Subutay Mert, Cihat Mert ve Vedat Mert Önderliğinde Mert Kırtasiye 12 mt2 bir dükkanda Faaliyete başladı.

1998

Suracup Markası ile kurumsallaşmaya başlayan Mert Kırtasiye, 400 mt2 bir imalat alanıyla toptan kağıt ürün sektörüne adım attı.

2001

Suracup dünya pazarındaki gelişimleri takip ederek, ham madde ihtiyaçlarını uluslar arası pazarın premium sınıfı ürünleriyle karşılamak için ihracata başladı.

2004

Suracup yaptığı yenilikleri ve iş kalitesiyle uluslar arası pazarda yer almaya başlamış ve ithalatlarla bir Türk markası olarak katma değer sağlamıştır.

2007

Suracup Türkiye ve Uluslar arası pazarın ihtiyaçlarını fark ederek, üretim kapasitesini 4 kat arttırmış ve sanayileşmeye başlamıştır.

2008 - 2010

Suracup Sanayileşme ile gelen büyüme ile yeni depolama ve üretim bantları için üretim tesisini taşımış ve 2.500 mt2 bir üretim tesisine geçmiştir. Sonraki dönemde ise +1.000 mt2 daha ek bir tesis kurmuştur.

2018

Suracup 2018 yılına geldiğinde 22 ülkeye ithalat yapan tamamen yerli ve milli bir firma olarak Türkiye’yi uluslar arası pazarda başarıyla temsil etmektedir.

Her Gün Büyüyen

Suracup Ekibimiz

Subutay Mert

Subutay Mert

Kurucu | Ceo
Cihat Mert

Cihat Mert

Kurucu Ortak | Kurul Üyesi
Vedat Mert

Vedat Mert

Kurucu Ortak | Kurul Üyesi
U.Ömer Tınaztepe

U.Ömer Tınaztepe

BT & E-Ticaret Direktörü
Ali Akbulak

Ali Akbulak

Grafik Sanat Direktörü
Azime Mert

Azime Mert

Muhasebe Direktörü
Burada Siz Olabilirsiniz

Burada Siz Olabilirsiniz

Lojistik Personeli
Burada Siz Olabilirsiniz

Burada Siz Olabilirsiniz

Danışma & Sekreterya
Emre Eser

Emre Eser

Satış & Pazarlama Direktörü
Mohannad Bondokci

Mohannad Bondokci

Yurtdışı Satış Mühendisi
Cihat Mert

Cihat Mert

Kalite Kontrol Uzmanı